Коксогазове виробництво

Коксовий газ є побічним продуктом, який утворюється в процесі виробництва коксового вугілля, що використовується в металургії. Проте домішки, які містить цей газ, роблять його непридатним для використання як палива або сировини. Для зниження витрат, збільшення виходу готової продукції та оброблення газу з мінімальною шкодою для довкілля Альфа Лаваль пропонує різноманітні високоефективні рішення для очищення — від охолодження неочищеного газу до виробництва легких нафтопродуктів.

Coke-oven-gas-640x360

Тримаємо руку на пульсі розвитку технологій очищення коксового газу

Перероблення сирого коксового газу на очищене пальне з використанням найбільш екологічних та економічних методів потребує впровадження енергоефективних процесів, здатних зменшити обсяг викидів і мінімізувати рівень забруднення стічних вод. Альфа Лаваль пропонує продумані рішення, які дають змогу цього досягти.

Охолодження сирого коксового газу допомагає створити умови для отримання з потоків конденсату та газу, що утворюються на етапі квенчінгу, побічних продуктів (таких як дьоготь, нафталін, бензол, аміак і сірководень). Наразі, більшість із цих продуктів дешевше виготовляти за допомогою інших технологій. Саме тому, головне завдання сучасного заводу з виробництва побічних продуктів із коксового газу полягає в забезпеченні очищення газу до рівня, достатнього для його використання як чистого та безпечного для довкілля палива.

Системи охолодження

Альфа Лаваль пропонує високоефективне обладнання для систем охолодження відкритого та закритого типів. В системах прямого охолодження спіральні теплообмінники Альфа Лаваль очищують брудну воду, яка використовується для охолодження. Одноканальна конструкція спірального теплообмінника забезпечує ефект самоочистки,  гарантуючи ефективну та надійну роботу.

Для систем непрямого охолодження з горизонтальними кожухотрубними теплообмінниками Альфа Лаваль постачає розбірні теплообмінники із замкненою системою охолодження. Такий підхід дає змогу експлуатувати технологічне обладнання на певній відстані від потоку охолоджувальної рідини та забезпечує максимальну продуктивність процесу.

Видалення дьогтю та лугу

Екстракція високоякісного очищеного дьогтю, який є побічним продуктом перероблення коксового газу, може бути чудовим джерелом отримання додаткових прибутків. Триступенева конструкція декантерних центрифуг Альфа Лаваль забезпечує максимальну ефективність процесу видалення твердих речовин та аміачної води, що міститься в сирому дьогті.

Видалення аміаку та сірки

З огляду на високу корозійну активність аміаку та сірководню їх видалення є ключовим пріоритетом на підприємствах із виробництва коксового газу. Незалежно від конфігурації ваших технологічних ліній, Альфа Лаваль пропонує високоефективні рішення для видалення цих сполук.

Порівняно з використанням традиційних кожухотрубних теплообмінників, теплообмінники Альфа Лаваль типу Компаблок і спіральні теплообмінники забезпечують набагато вищу теплову ефективність і вирізняються досить високою стійкістю до впливу корозійних чинників і забруднень, що є невід'ємною частиною процесів, пов’язаних із виробництвом коксового газу.

Видалення світлих нафтопродуктів

Світлі нафтопродукти являють собою суміш хімічних речовин, що головним чином складається з бензену, толуену та ксилену. Світлі нафтопродукти видаляються з коксового газу в скруббері, після чого здійснюється їхня відгонка водяною парою. Теплообмінники Альфа Лаваль типу Компаблок ідеально підходять для використання в надзвичайно компактних скрубберах і відгонних колонах. За рівнем теплової ефективності вони суттєво перевищують традиційні кожухотрубні конструкції. Їх компактний дизайн і висока ефективність передавання теплової енергії сприяють економії місця, зниженню рівня видатків на монтаж і зменшенню витрат технологічної пари.

Customer stories

JSW Steel, India

The performance of JSW Steel’s existing, low-cost spiral heat exchangers in its Bellary Coke plant was deteriorating due to fouling, and the units could not be opened for cleaning. The problem was solved by exchanging them for Alfa Laval spiral heat exchangers. The new heat exchangers can be opened and service personnel have full access to all channels during cleaning. In addition the new units have a 35% smaller heat transfer area resulting in low CAPEX.

Major coke producer, Poland

Having suffered from low efficiency and high maintenance costs, one of Poland’s largest coke producers substituted their existing DBO cooling system for six Alfa Laval spiral heat exchangers. The company was very satisfied with the results, and as a second step it modernized the entire benzol recovery plant with the help of engineering company Koksoprojekt. The new system comprises seven Compabloc BO steam heaters, three Compabloc BTX condensers and four spiral heat exchanger DBO/BO interchangers.

Anshan Steel, China

Anshan Steel cleans its coal tar using three Alfa Laval P2-320 decanter centrifuges with a total cleaning capacity of 8-9 tonnes per hour. The cleaned coal tar contains less than 0.3% particles (>100 μm) and the water content is reduced from 5-6% in the feed to less than 2% in the finished product.