Градирні

У центрі обробки даних чилери є одним з найбільших споживачів електроенергії. Часто це призводить до високих експлуатаційних витрат та виникнення екологічних проблеми через збільшення викидів вуглецю. Градирні, які широко використовуються для відводу тепла від дата-центрів, також можуть використовуватися в режимі вільного охолодження, щоб виключити чилер і тим самим допомогти вирішити ці проблеми.

Проте, відкриті градирні можуть бути основним джерелом забруднень в системах охолодження центрів обробки даних, що призводить до зниження теплової ефективності, збільшення затрат на обслуговування, збільшення потреби в очищенні та можливих відмов у роботі обладнання. Все це, у свою чергу, збільшує експлуатаційні витрати.

Встановлення пластинчастого теплообмінника - це розумний спосіб забезпечити природне  охолодження та мінімізувати ризик забруднення. До того ж, це не впливає на ефективність охолодження вашої системи!


Дізнайтесь більше! Дзвоніть нам сьогодні

Система охолодження з чилером

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_chiller.jpg

Чилери є одним з найбільших споживачів електроенергії в центрі обробки даних. Великі компресори працюють постійно, щоб стискати гозопобідні холодоагенти в рамках циклу охолодження. Це означає високі експлуатаційні витрати та пересторогу з точки зору екологічної стійкості.

Система охолодження з закритим контуром теплообмінником і байпасним чилером

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_plate_heat_exchanger.jpg

Використання природного охолодження протягом холодного періоду року означає, що охолоджувач можна вимкнути та заощадити витрати. Для цього потрібен пластинчастий теплообмінник, розроблений к мінімальною різницею температур, щоб максимально скоротити час, коли охолоджувач може бути вимкнений. При використанні відкритих градирень, теплообмінник може також виконувати функції проміжного теплообмінника, захищаючи конденсатор від небажаного сміття та утворення відкладень карбонату кальцію. Це зменшує використання енергії на 7%.

Вирішення проблем із забрудненням

У більшості центрів обробки даних система охолодження майже повністю закрита. Винятком є відкрита градирня, яка формує єдину систему з атмосферою. Це створює основне джерело забруднень, яке з часом збільшує витрати за рахунок зниження продуктивності, технічного обслуговування та ремонту, і  навіть відключення обладнання.

Альфа Лаваль може допомогти вам уникнути цих проблем, завдяки перевіреним пластинчастим теплообмінникам та нашому досвіду роботи з холодильними системами. Перегляньте це відео з нашим експертом Ольгою, щоб дізнатися більше.

Градирні без теплообмінника (відкриті системи)

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_open_system.jpg

Вентилятори в градирні притягують частинки пилу, які потрапляють у воду для охолодження і, зрештою, в обладнання систем охолодження в центрі обробки даних. Частинки осідають у зонах повільного потоку та мертвих зонах, що може призвести до великих витрат на технічне обслуговування та незапланованого відключення.

Ці так звані «відкриті» градирні можуть бути джерелом підвищеного рівня іонів карбонату кальцію (CaCO3) та хлоридів (Cl). Оскільки небажані речовини накопичуються з часом, вони спричиняють відкладення та корозію, що значно знижує ефективність теплопередачі та збільшує витрати на перекачування. 

Градирні з теплообмінником (закриті системи)losed system)

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_closed_system.jpg

Використання розбірного пластинчастого теплообмінника як “автоматичного вимикача” у контурі охолоджуючої води дозволяє “закрити” систему. Вода, яка надходить в установку з градирні, не містить сторонніх включень та має допустимий рівень CaCO3 та іонів хлору Cl. Це призводить до збільшення економії за рахунок скорочення витрат на прорстій під час технічного обслуговування, хімічне очищення та витрат на перекачування.

Теплообмінники Альфа Лаваль з протитоком дозволяють досягти різниці температур до 1°C, тобто вплив на загальну продуктивність охолодження обмежений.

Переваги використання розбірного пластинчастого теплообмінника

  • Дозволяє переводити чилер на байпас для природного охолодження, коли дозволяють зовнішня температура та клімат
  • Скорочення використання води та витрат на перекачування, завдяки чистішим трубам та мінімізованим потребам у промивці
  • Скорочення витрат на обслуговування системи охолодження
  • Збільшення часу бізвідмовної роботи та уникнення незапланованих зупинок через проблнми з корозією
  • Просте і легке очищення теплообмінника одним оператором всього за кілька годин
  • Продуктивність сертифікована відповідно до AHRI

 

Економія у багатьох аспектах

Встановлення градирні з належним чином розрахованим пластинчастим теплообмінником означає підвищення економічної ефективність та екологічності вашого центру обробки даних. Наприклад, зменшуючи коефіцієнт використання енергії (PUE) на 7%, ви також зменшуєте коефіцієнт використання вуглецю (CUE) вашого об’єкта на той самий відсоток. При правильній експлуатації та обслуговуванні теплообмінник може мати великий вплив на ефективність використання води (WUE). Теплообмінник забезпечує рекуперацію тепла, а разом, це означає зниження експлуатаційних витрат.


Потрібно більше інформації?

Проектуйте Вашу систему з максимальною пробутковістю

Щоб отримати максимальну віддачу від системи охолодження, надзвичайно важливо, щоб у вас була установка, оптимізована для вашого центру обробки даних та місцевого клімату. Отже, проектування замкнутого контуру охолоджуючої води - це більше, ніж просто встановлення пластинчастого теплообмінника. Коли ви починаєте працювати з Альфа Лаваль, ми дбаємо про те, щоб ви отримали рішення, яке відповідає вашим робочим умовам, та продуктивність, гарантовану програмою сертифікації AHRI. Таким чином, ви забезпечуєте максимальну теплову ефективність з мінімальним ризиком забруднення, щоб отримати максимально можливу економію.

Discover the future of green IT with Alfa Laval

Alfa Laval has supplied solutions for cooling server rooms since the earliest days of the internet. Today, we offer a wide range of solutions for data center cooling, all backed by a worldwide service network with experts who understand your business. By partnering with us as you begin planning your data center project, we can help you design a system that ensures you get maximum cooling efficiency and reliability.


See our total data center solutions

Готові дізнатись більше?

Хочете дізнатися, як ми можемо підвищити економічну ефективність та стабільність роботи вашого центру обробки даних за допомогою інтелектуальних рішень для градирень, заснованих на провідних технологіях пластинчастих теплообмінників? Зв’яжіться з нами сьогодні, і наші експерти допоможуть вам!

Ця інформація зберігається та обробляється відповідно до положень нашої політики конфіденційності.